17-4PH voor olie en gas: klepstelen, pompschachten en putmonden
Oct 27, 2026
17-4PH roestvrij staal voor olie en gas 2026|Prijs, specificaties en leverancier
17-4PH (UNS S17400) verdient zijn plaats in de olie- en gassector omdat het ongeveerdrie keer de vloeigrens van 316L tegen een fractie van de kosten van een nikkellegering. Voor klepstelen, pompschachten en putmondtrim is dat de hele business case.
Eén regel heeft voorrang op elke andere beslissing over dit cijfer:bij H₂S-gebruik (zuur) moet 17-4PH worden geleverd in de H1150D-toestand (dubbel verouderd) bij een temperatuur van minder dan of gelijk aan 33 HRC, conform NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 en H1075 zijn gediskwalificeerd.Een stuurpen gespecificeerd als "17-4PH" zonder voorwaarde is een non-conformiteit die nog moet plaatsvinden.
Twee harde grenzen om te onthouden:
- Gebruik 17-4PH niet voor offshore-klepstelen die zijn blootgesteld aan de maritieme atmosfeer- Externe spanningscorrosiescheuren door chloride zijn een echte faalwijze die verf niet repareert. Ga naar 2507 duplex, 6Mo of een nikkellegering.
- Servicevenster is ongeveer −40 graden tot +315 graden .Ga daarboven naarInconel 718.
Koop het als barASTM A564 / ASME SA-564(of smeedstukken ervanASTM A705 / SA-705), in de leeftijd totH1150D, met eenNL 10204 3.2 MTREn100% hardheidsverificatiebij elke zure servicebestelling.
Waarom 17-4PH en waar het eigenlijk past?
17-4PH is een martensitisch precipitatiehardend roestvrij staal - ongeveer 17% Cr, 4% Ni, 4% Cu, waaraan Nb/Ta is toegevoegd. Je veroudert het op lage temperatuur (480-621 graden) om kracht te krijgen, en de kracht komtzonderhet broze, moeilijk te lassen gedrag van conventioneel 13Cr (410) martensitisch roestvrij staal.
In de olie- en gassector loont die combinatie de onderdelen die de druk moeten vasthouden, erosie moeten weerstaan en geproduceerde vloeistoffen moeten overleven die niet agressief zuur zijn:
|
Componentklasse |
Typische onderdelen |
Waarom 17-16 uur |
|
Kleppen |
Stuurpennen, kogels, zittingen, poorten, trim |
Sterkte + slijtvastheid; ferromagnetisch, dus MPI werkt |
|
Pompen |
Assen, plunjers, mouwen |
Hoge vermoeiingssterkte, behoudt zijn dimensie na veroudering |
|
Bron / kerstboom |
Hangers, doornen, kappen, naven, adapters |
Sterkte tegen gematigde kosten versus Inconel |
|
In het boorgat |
Opspandoorns, subs, testgereedschappen, BOP-componenten |
SCC-resistentie in H1150D; goede taaiheid |
|
Bevestigingsmiddelen |
Tapeinden, bouten (niet-B7-vervanging waar toegestaan) |
Hoge sterkte-maatverhouding |
Het is de kosteneffectieve middenweg: sterker dan welk austenitisch roestvrij staal dan ook, goedkoper dan Inconel 718 of 925, en veel beter verwerkbaar dan 410.

17 4PH-normen (ASTM / ASME / API / NACE / ISO)
Specificeer de standaard en de revisie op elke inkooporder. De minimumeisen voor eigenschappen en de testfrequentie verschillen aanzienlijk tussen de commerciële ASTM-kwaliteiten en de strengere AMS-luchtvaartspecificaties - voor dezelfde nominale staat.
|
Productvorm/sector |
Primaire standaard |
Opmerkingen |
|
ASTM A564 / A564M (type 630) |
Definieert de minima van voorwaarde A en H900–H1150 |
|
|
ASTM A693 |
Parallelle eigenschappentabellen voor plat product |
|
|
ASTM A705 / A705M |
Wellhead hubs, hangers, doornen |
|
|
Gietstukken |
ASTM A747 (CB7Cu-1 / CB7Cu-2) |
Cast-equivalent, vergelijkbare verouderingsreactie |
|
ASME-equivalenten |
SA-564, SA-693, SA-705 |
Voor drukapparatuur met code-stempel |
|
Lucht- en ruimtevaartstaven / smeedstukken |
AMS 5643 / 5622 |
Strakkere chemie + partijcontrole |
|
Kwalificatie voor zure service |
NACE MR0175 / ISO 15156-3 |
Hardheidsplafond op voorwaarde |
|
Upstream-apparatuur (algemeen) |
NACE MR0103 / ISO 17945 |
Aanvulling op MR0175 |
|
Bron en kerstboom |
API6A |
Materiaal + PR-beoordelingskader |
|
Pijpleidingkleppen |
API6D |
Ventielspecificatie |
|
Schroefdraadverbindingen |
API7-2 |
Draadprofielen met roterende schouders |
|
Ondergrondse veiligheidskleppen |
API14A |
Veiligheidsuitrusting in het boorgat |
|
Vastschroeven |
API20E |
Legering bouten voor boorputapparatuur |

Chemische samenstelling (ASTM A564 / A693, gew.%) - de basislijn die elke MTR moet rapporteren:
|
C |
Cr |
Ni |
Cu |
Nb+Ta |
Mn |
Si |
P |
S |
|
Kleiner dan of gelijk aan 0,07 |
15.0–17.5 |
3.0–5.0 |
3.0–5.0 |
0.15–0.45 |
Kleiner dan of gelijk aan 1,00 |
Kleiner dan of gelijk aan 1,00 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,040 |
Kleiner dan of gelijk aan 0,030 |
Het onbespreekbare: NACE MR0175 / ISO 15156 Sour-Service-regel
Dit is de belangrijkste toepassingsregel voor 17-4PH in olie en gas. In waterstofsulfide-omgevingen (H₂S) is dat wel het gevalnietkies de sterkste toestand. Een hogere hardheid correleert direct met de gevoeligheid voor sulfidespanningsscheuren (SSC).
NACE MR0175 / ISO 15156-3 stelt eenmaximale hardheidsplafond - 33 HRC voor 17-4PH- en beperkt welke voorwaarden aanvaardbaar zijn:
|
Voorwaarde |
Veroudering |
Hardheid (nominaal) |
Zuurservicestatus onder NACE MR0175 |
|
H900 |
480 graden / 1 uur |
40–47 HRC |
Niet acceptabel |
|
H1025 |
550 graden / 4 uur |
34–42 HRC |
Niet acceptabel (nominaal min. is hoger dan 33 HRC) |
|
H1075 |
580 graden / 4 uur |
31–38 HRC |
Niet acceptabel |
|
H1150 |
620 graden / 4 uur |
28–37 HRC |
Aanvaardbaar *van geval tot geval*, afhankelijk van hardheidscontrole. Minder dan of gelijk aan 33 HRC |
|
H1150D |
620 graden / 4 uur × 2 (dubbel verouderd) |
Minder dan of gelijk aan 33 HRC |
Onvoorwaardelijk geaccepteerd |
|
H1150M |
760 graden + 620 graden |
Minder dan of gelijk aan 33 HRC |
NACE-goedgekeurd, maximale ductiliteit |
Specificeer H1150D voor zure service. Niet H900. Niet H1150 "tenzij geverifieerd."De dubbele verouderingscyclus verfijnt de microstructuur en houdt de hardheid op of onder de 33 HRC voor alle productvormen en sectiegroottes - wat precies is wat een Code-instantie zonder slag of stoot zal accepteren.

H1150D minimale eigenschappen (ASTM A564 / NACE-basis)
|
Eigendom |
Minimum |
|
Treksterkte (Rm) |
860 MPa (125 ksi) |
|
0,2% vloeigrens (Rp0,2) |
725 MPa (105 ksi) |
|
Verlenging |
16% |
|
Hardheid |
Minder dan of gelijk aan 33 HRC |
|
Charpy V-inkeping @ −6 graden |
Groter dan of gelijk aan 60 J |
|
Charpy V-inkeping @ −46 graden |
Groter dan of gelijk aan 27 J |
De les over het verifiëren van de hardheid
In een ernstig zuurgasveld (≈27% H₂S, chloride tot 80.000 mg/l) faalden negen van de 185 NACE-conforme klepstelen binnen 15 maanden. De stuurpennen hadden de specificatie H1150plusH1150D. Toen het defecte materiaal werd gemeten, kwam de hardheid weer terugC32–C33 - boven de C22–C30 zoals vermeld in de fabriekscertificaten.
Het materiaal klopte. De specificatie klopte. De verificatiediscipline was dat niet. Dat is de reden waarom exploitanten nu eisen100% hardheidsverificatie volgens ASTM E18en volledige testrapporten van elke zuurservicebestelling.
Het offshore-voorbehoud
17-4PH is een veelgebruikt materiaal voor klepsteelaan landen kleppen van koolstofstaal op lage temperatuur. Het isnietvoorgesteld vooroffshore klepstelen: in een maritieme atmosfeer zijn externe spanningscorrosiescheuren door chloride een echte faalwijze, en coating kan dit niet verzachten. Voor offshore gebruik is het antwoord een andere legeringsfamilie - 2507 duplex (UNS S32750), 6Mo (254SMO, UNS S31254) of een nikkellegering - niet een andere toestand van 17-4PH.
Er is geen "NACE-certificaat"
In tegenstelling tot CE-markering of een API-monogram is dat wel het gevalgeen NACE-certificaat van derdenvoor een onderdeel. Naleving van NACE MR0175 / ISO 15156 is de verklaring van de fabrikant, ondersteund door traceerbaarheidsdocumenten:
- MTR's(EN 10204 3.1 of 3.2) met resultaten op het gebied van chemie, hittebehandeling en hardheid, herleidbaar tot defeitelijkgeleverd onderdeel;
- WPQR'shet aantonen dat eventuele lassen voldoen aan de NACE-hardheidslimieten in de post-PWHT-conditie;
- Een geschrevenconformiteitsverklaringvan de fabrikant.
17-4PH Toepassingen Component Deep-Dive

Ventielstelen
Stuurpennen dragen het stuurkoppel, de motorkapbelasting en vaak de stuwkracht van de druk. 17-4PH inH1025is de gebruikelijke standaard voorniet zuurhogedrukstelen (goede balans tussen sterkte en taaiheid). Inzuurdienst, dat is hetAlleen H1150D.
- Typische steeldiameters: 20–100 mm (¾–4 inch), lengtes 200–800 mm.
- API 6D / API 6A-kleppen; steelmateriaal genoemd in de specificatie van het klepmateriaal.
- Ferromagnetisch - magnetische deeltjesinspectie (MPI) volgens ASTM E709 werkt direct. Een 316-stuurpen kan niet op dezelfde manier met MPI worden bewerkt.
- Kritieke fout die u moet vermijden: specificeer '17-4PH stem' zonder voorwaarde en ontvang vervolgens H900 (40+ HRC) - watniet-conformvoor zure service en te hard voor veel stoel-/draaddetails.
Pompschachten
Assen hebben na veroudering vermoeiingssterkte en maatvastheid nodig. Machine-inConditie A(zacht, ~30–33 HRC), daarna leeftijd.
- Typische diameters: 30–150 mm; lengtes 1–6 m.
- H1025 is de gebruikelijke voorwaarde voor land- en niet-zure pompen; H1150D voor zure diensten (bijv. geproduceerd water, zure ruwe olie).
- Zeewatergesmeerde of ruw-zeewaterpompen: 17-4PH isniethet materiaal van de rechter as - PREN ≈ 17, nabij 304. Gebruik 2205 duplex of een nikkellegering. De grens ligt bij het chloridegehalte en stagnatie, niet alleen bij de pompbelasting.
Wellhead- en kerstboomcomponenten
Hangers, doornen, kappen, naven en adapters voldoen aan API 6A-drukclassificaties. Dit zijn vrijwel altijdgesmeed volgens ASTM A705 / SA-705en vervolgens dubbel gerijpt tot H1150D voor eventuele zure blootstelling.
- Smeedmateriaal bereik gewoonlijk 100-600 mm diameter; afgewerkte machinaal bewerkte gewichten van ~20 kg tot enkele honderden kg.
- NORSOK M-650-kwalificatie is vaak vereist voor offshoresmeedstukken(opmerking: dit zijn smeedstukken, niet de bovenstaande SCC-beperking voor offshore-stamchloride - andere faalmodus).
- Boven ~315 graden of in HPHT-putten stappen ingenieurs over op Inconel 718; 17-4PH-sterkte en corrosieweerstand gaan beide voorbij dat plafond achteruit.
17-4PH Mechanische eigenschappen voor olie- en gasdiensten
|
Voorwaarde |
Treksterkte (MPa) |
Opbrengst (MPa) |
Langwerpig. % |
Hardheid |
NACE zuur |
|
H900 |
Groter dan of gelijk aan 1.310 |
Groter dan of gelijk aan 1.170 |
Groter dan of gelijk aan 10 |
40–47 HRC |
Nee |
|
H1025 |
Groter dan of gelijk aan 1.070 |
Groter dan of gelijk aan 1.000 |
Groter dan of gelijk aan 12 |
34–42 HRC |
Nee |
|
H1150 |
Groter dan of gelijk aan 931 |
Groter dan of gelijk aan 724 |
Groter dan of gelijk aan 16 |
28–37 HRC |
Van geval tot geval |
|
H1150D |
Groter dan of gelijk aan 860 |
Groter dan of gelijk aan 725 |
Groter dan of gelijk aan 16 |
Minder dan of gelijk aan 33 HRC |
Ja (onvoorwaardelijk) |
Ontwerpbegeleiding:H1025 is de uitgebalanceerde standaard voor niet-zure kleptrims en pompassen. H1150D is verplicht voor zuur. H900 hoort alleen thuis in droge, niet-corrosieve, sterkte-kritieke onderdelen (actuatorpennen, niet-bevochtigde structurele hardware) - nooit in een bevochtigde of zure component.
17 4PH Ronde staaf Standaardmaten en gewicht
Ronde staaf is de dominante grondstof voor stelen en schachten. De onderstaande tabel bevat werkelijke gewichtsgegevens van de H1150D (kg per strekkende meter). Gebruik deze om de ruwe voorraad te bepalen en de materiaalkosten te schatten vóór de bewerking.
|
Diameter (mm) |
kg/m |
Diameter (mm) |
kg/m |
|
25.4 |
4.2 |
101.6 |
64.7 |
|
31.75 |
6.2 |
114.3 |
80.3 |
|
38.1 |
9.2 |
127 |
100 |
|
44.45 |
12.1 |
152 |
147 |
|
50.8 |
16.2 |
203.4 |
261 |
|
57 |
19.9 |
254 |
402 |
|
63.5 |
25.0 |
305 |
580 |
|
76.2 |
36.8 |
355.6 |
797 |
|
91 |
52.2 |
- |
- |
Stafmateriaal is algemeen verkrijgbaar vanafØ 6 mm tot 800 mm(ASTM A564); smeden van blokken/stappen tot een diameter van 600 mm en groter. Lengtes doorgaans 3–6 m, op maat gesneden op aanvraag.
17-4PH-prijsmodule - op maat en gewicht (2026)
Alle onderstaande figuren zijnindicatieve budgetbereiken voor 2026, EXW/FOB, enkelstuks tot kleine partijen, geverifieerd aan de hand van meerdere leveranciers- en marktdatasets. Uw daadwerkelijke offerte beweegt met certificeringsniveau, hoeveelheid, regio en nikkel-/kopertoeslag.Vermeld altijd de staat en het certificaat voordat u prijzen vergelijkt.
In de tabellen gebruikte aannames over het basismateriaal:
- Commercieel, NACE H1150D-gecertificeerde staaf (EN 10204 3.1):$ 5,00–7,00 / kg
- Aerospace AMS 5643 bar (volledige traceerbaarheid, UT, macroetch):$ 15,00–22,00 / kg
- Smeedstukken (A705, ruw bewerkt):$ 10,00–22,00 / kgafhankelijk van cert
Ronde staaf - prijs per meter (commercieel gecertificeerd H1150D versus AMS)
|
Diameter (mm) |
kg/m |
Commerciële $/m |
AMS $/m |
|
44.45 |
12.1 |
$61–85 |
$182–266 |
|
50.8 |
16.2 |
$81–113 |
$243–356 |
|
76.2 |
36.8 |
$184–258 |
$552–810 |
|
101.6 |
64.7 |
$324–453 |
$971–1,423 |
|
127 |
100 |
$500–700 |
$1,500–2,200 |
|
203.4 |
261 |
$1,305–1,827 |
$3,915–5,742 |
Afgewerkt onderdeel - geschatte kosten (enkel stuk, commercieel H1150D-gecertificeerd)
|
Onderdeel |
Ruwe maat |
Ruw gewicht |
Materiaal $ |
Geschatte voltooiing $* |
|
Klepsteel |
Ø44,45×450mm |
5.5 kg |
$27–38 |
$120–180 |
|
Ventiel (groot) |
Ø57×600mm |
11.9 kg |
$60–83 |
$180–260 |
|
Pomp as |
Ø76,2 × 2.000 mm |
73.6 kg |
$368–515 |
$900–1,300 |
|
Pompas (zwaar) |
Ø101,6×3.000mm |
194 kg |
$970–1,360 |
$1,800–2,600 |
|
Wellhead-hanger smeden |
Ø250 mm, ~120 kg afwerking |
~160 kg voorraad |
$1,600–3,520 |
$3,500–5,500 |
|
Doorn/motorkap smeden |
Ø350 mm, ~300 kg afwerking |
~380 kg voorraad |
$3,800–8,360 |
$8,000–13,000 |
Voltooide schatting=materiaal + voorbewerking/afwerking + H1150D warmtebehandeling + UT (ASTM A388) + 100% hardheidsverificatie (ASTM E18) + EN 10204 3.2 MTR + draadsnijden (API 7-2 waar van toepassing). Bewerking/QA voegt ongeveer $80-180 per afgewerkte kg toe*afhankelijk van complexiteit.
Wat beweegt de 17-4PH-prijs?
- Voorwaarde:Conditie A is het goedkoopst (geen veroudering). H1150D voegt een tweede verouderingscyclus + verificatie toe. H900 voegt de meeste thermische verwerking toe.
- Certificering:3.1 → 3.2 voegt ~8–15% toe; NACE-verificatie voegt testen toe; AMS 5643 voegt 40-100% toe aan de commerciële waarde.
- Formulier:Bar is de laagste $/kg; smeedstukken dragen smederij + opbrengstpremie; precisiegeslepen voorraad voegt nog meer toe.
- Hoeveelheid:een molenhitte van 5 ton verslaat een proefbestelling van 50 kg met 20-40% per kg.
- Regio:Commerciële bar uit China scoort ~20-40% lager dan de Europese/Noord-Amerikaanse markt voor een gelijkwaardige kwaliteit.
Beslissingschecklist - Specificatie van 17-4PH voor O&G
1. Is er H₂S (zure service)?Ja → specificeerH1150D, kleiner dan of gelijk aan 33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3. Stop. Nee → ga naar 2.
2. Is het offshore/mariene atmosfeer blootgesteld?Ja →gebruik geen 17-4PHvoor externe stengels; kies 25-7 duplex, 6Mo of nikkellegering. Nee → ga naar 3.
3. Maximale sterkte van de driver, niet-/licht corrosief?Ja → H900 alleen voor droge structurele (niet-bevochtigde) hardware. Anders → 4.
4. Evenwicht tussen sterkte + taaiheid (kleptrim, pompas, landdienst)? → H1025.
5. Zuur, of maximale SCC-bestendigheid / taaiheid bij lage temperaturen? → H1150D.
6. Bedrijfstemperatuur boven ~315 graden of HPHT?→ opstappen naarInconel 718; 17-4PH is uit.
7. Specificeer de standaard en revisie:ASTM A564 / A705 (of ASME SA-...); AMS 5643 alleen als traceerbaarheid op lucht- en ruimtevaartniveau vereist is.
8. Vraag de voorwaarde op in de PO- "17-4PH" alleen is onvolledig. Vermeld H900/H1025/H1150D expliciet.
9. Vereist EN 10204 3.2 MTR + 100% hardheidsverificatie (ASTM E18)bij elke zure servicebestelling.
10. Vereist UT (ASTM A388) en MPI (ASTM E709)voor gesmede/kritieke bevochtigde onderdelen.
11. Bevestig de lasprocedure (indien gelast):veroudering na het lassen herstelt de HAZ-sterkte; verifieer de NACE-hardheid in post-PWHT-conditie.
12. Bevestig dimensionale samentrekking:de veroudering krimpt met ~0,04–0,06% (H900) tot ~0,09–0,12% (H1150). Ruwmachine in conditie A, verouderen, daarna afwerken - of pas de offset toe.
Veelgestelde vragen:
Is 17-4PH goedgekeurd voor zure service onder NACE MR0175?
Ja, maar alleen in de H1150D-toestand (dubbel verouderd) bij minder dan of gelijk aan 33 HRC, conform NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 en H1075 zijn niet aanvaardbaar.
Aan welke voorwaarde van 17-4PH voldoet de NACE?
H1150D wordt onvoorwaardelijk geaccepteerd. H1150 wordt alleen geval per geval geaccepteerd als de hardheid wordt geverifieerd Minder dan of gelijk aan 33 HRC. Alles wat sterker is (H900/H1025/H1075) wordt gediskwalificeerd.
Kan 17-4PH worden gebruikt voor offshore-klepstelen?
Niet aanbevolen. In een maritieme atmosfeer zijn externe spanningscorrosiescheuren door chloride een echte faalwijze waardoor het coaten niet stopt. Gebruik 25-7 duplex, 6Mo of een nikkellegering voor offshore stuurpennen.
Wat is de maximale hardheid voor 17-4PH in H₂S-gebruik?
33 HRC, conform NACE MR0175 / ISO 15156-3. Het verifiëren op 100% van de onderdelen van de zure service met alleen ASTM E18 --certificaten is niet voldoende.
Is H1150 hetzelfde als H1150D?
Nee. H1150 is een enkele verouderingscyclus van 4 uur bij 621 graden (hardheid 28–37 HRC, gedeeltelijk boven de NACE-limiet). De H1150D is dubbel verouderd (twee opeenvolgende cycli) en heeft consequent minder dan of gelijk aan 33 HRC - de voorwaarde die is gespecificeerd voor zuur gebruik.
Welke ASTM-specificatie omvat 17-4PH bar voor olie en gas?
ASTM A564 / A564M (Type 630) voor staaf, draad en vormen; ASTM A705 voor smeedstukken; ASTM A693 voor plaat/plaat. ASME-equivalenten zijn SA-564, SA-705, SA-693.
Welke API-standaard heeft betrekking op wellhead 17-4PH-componenten?
API 6A regelt putmond- en kerstboomapparatuur. API 6D heeft betrekking op pijpleidingkleppen; API 7-2 heeft betrekking op schroefdraadverbindingen; API 14A heeft betrekking op ondergrondse veiligheidskleppen.
Kun je 17-4PH-klepstelen lassen?
Ja - in tegenstelling tot 410 martensitisch roestvrij staal is 17-4PH redelijk lasbaar. Veroudering na het lassen herstelt de sterkte in de HAZ. Controleer voor zuurgebruik de NACE-hardheidslimieten in de post-PWHT-conditie.
Welke temperatuurlimiet geldt voor 17-4PH in olie en gas?
Ongeveer −40 graden tot +315 graden continu. Daarboven nemen de sterkte en corrosieweerstand af; ingenieurs verhuizen naar Inconel 718 voor HPHT-putten.
Waarom H1150D specificeren in plaats van H1150 voor zure service?
Omdat de nominale hardheid van H1150 (28–37 HRC) gedeeltelijk boven het NACE-plafond van 33 HRC ligt. De dubbele veroudering van de H1150D houdt betrouwbaar minder dan of gelijk aan 33 HRC vast in alle secties - geen gok per hitte.
Hoeveel kost 17-4PH per kg in 2026?
Commerciële H1150D-reep kost ongeveer $ 5-7/kg; AMS 5643 ruimtevaartreep $ 15–22/kg; smeedstukken $ 10–22/kg. Conditie A is het goedkoopst; veroudering en certificering brengen kosten met zich mee.
Wat is het verschil tussen 17-4PH en 13Cr (410) voor klepstelen?
Beide zijn martensitisch, maar 17-4PH is door neerslag gehard (opbrengst ~725–1.170 MPa versus 410's ~550 MPa) en veel beter lasbaar. 410 trim voor zure toepassingen moet zacht worden gegloeid tot minder dan of gelijk aan 22 HRC; 17-4PH H1150D bereikt minder dan of gelijk aan 33 HRC met veel hogere sterkte.
Heeft 17-4PH een NACE-certificaat nodig?
Er bestaat geen NACE-certificaat van derden. Conformiteit is de verklaring van de fabrikant, ondersteund door EN 10204 MTR's, WPQR's en een conformiteitsverklaring - allemaal herleidbaar tot het geleverde onderdeel.
Kan 17-4PH Inconel 718 vervangen in putmondgebruik?
Alleen onder ~315 graden en in matig corrosieve, niet-HPHT-toepassingen. Daarboven, of in agressieve zure/HPHT-putten, is Inconel 718 de juiste opstap.
In welk maatbereik is het ronde staaf 17-4PH verkrijgbaar?
Op voorraad van ongeveer Ø 6 mm tot 800 mm (ASTM A564), lengtes 3–6 m, op maat gesneden. Smeedstukken lopen tot 600 mm+ diameter. Gewichtsgegevens per meter vindt u in hoofdstuk 6.
ReferentiesNormen (gezaghebbend):
ASTM A564 / A564M - Precipitatiehardende roestvrijstalen staven, draad en vormen (type 630)
ASTM A693 - Precipitatiehardende roestvrijstalen plaat, plaat en strip
ASTM A705 / A705M - Precipitatiehardende roestvrijstalen smeedstukken
ASME SA-564 / SA-693 / SA-705 - Code-equivalente specificaties
AMS 5643 / AMS 5622 - Lucht- en ruimtevaartstaven en smeedstukken
NACE MR0175 / ISO 15156-3 - Hardheidslimieten voor zuur gebruik
NACE MR0103 / ISO 17945 - Upstream-apparatuur
API 6A, API 6D, API 7-2, API 14A, API 20E
ASTM A388 (UT), ASTM E18 (hardheid), ASTM E8/E23 (mechanisch), ASTM E709 (MPI)
EN 10204 - Soorten materiaaltestrapporten (3.1 / 3.2)
Meer informatie:
17-4PH roestvrij staal: de complete technische gids
H900 versus H1025 versus H1150: welke voorwaarde moet u opgeven?
17-4PH Prijs 2026: USD/kg per vorm, staat en certificering
17-4PH versus 316L: sterkte, corrosie en kosten
17-4PH versus 15-5PH: welke PH roestvrij staal moet u specificeren?
Bewerking 17-4PH: verharding van het werk (gereedschappen en voedingen)







